Не зареєстрували податкову накладну в ЕРПН: як подати скаргу?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Якщо комісія контролюючого органу вирішила відмовити в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі — ПН/РК) в ЄРПН, установа може оскаржити це рішення в адміністративному порядку — надіслати скаргу до комісії ДФС з питань розгляду скарг (за Порядком розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 № 117).

Скачати нову форму податкової накладної

Скарги до ДФС установи мають подавати протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності рішення комісії про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Установи подають скаргу в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС. До скарги установа додає (надсилає окремим додатком у форматі pdf, розмір якого не перевищує 2 МБ):

  • пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрація яких зупинена;
  • документи, що підтверджують реальність проведених операцій по відмовленим ПН/РК.

Аби відкликати скаргу до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг, установа має право подати Заяву про відмову від поданої скарги.

Створити та надіслати скаргу або заяву про відмову від поданої скарги установа може через:

  • Електронний кабінет або через офіційний веб-портал ДФС.
  • будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Скаргу установа направляє за формою, ідентифікатор якої ДФС розмістила на своєму офіційному веб-порталі за адресою: Головна ➝ Електронна звітність ➝ Платникам податків про електронну звітність ➝ Інформаційно-аналітичне забезпечення ➝ Реєстр форм електронних документів.

Зразок заповнення Скарги на рішення комісій ДФС розмістила за адресою: http://sfs.gov.ua/data/files/224876.jpg.

Нагадаємо, що 10.11.2018 набула чинності постанова КМУ від 24.10.2018 № 936, яка вносить зміни до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 № 117.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74464

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395136

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді