Помилки в реєстрах нерухомості: як виправити

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Як швидко та ефективно виправити технічні помилки в реєстрах нерухомості – роз'яснення

Помилки в реєстрах нерухомості: як виправити

Первинні документи: що перевірять ревізори

Мін'юст наголошує, що у законодавстві про державну реєстрацію прав відсутнє саме визначення поняття технічної помилки.

Однак, простими словами технічні помилки – це помилки, які виникають через неточності під час внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

До технічних помилок відносяться:

  1. Граматичні помилки – це порушення будь-якої граматичної норми - словотворчої, морфологічної, синтаксичної (наприклад, помилки у відмінюванні імен, прізвищ, адрес або інших реквізитів: «Андрієвичу» замість «Андрійовичу»).
  2. Друкарські помилки – це помилки, зроблені під час набирання друкованого тексту, які зазвичай виникають в результаті випадковості або недостатньої уваги до деталей (пропущені або зайві літери, числа чи символи: «просп. Наауки, 12, мм. Дніпро» замість «просп. Науки, 12, м. Дніпро»).
  3. Арифметичні помилки – це помилки у розрахунках площі, вартості та інших числових даних (неправильний розрахунок вартості земельної ділянки або зазначеної частки в праві власності).
  4. Помилки при завантаженні або обробці документів – помилки, що виникають через некоректну обробку або завантаження документів в електронну систему (неправильний формат файлів або їх відображення).

Положеннями ст. 26 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) визначені механізми виправлення технічних помилок.

Мін'юст зазначає, якщо:

  • документи за результатом розгляду заяви заявнику не видавалися – державний реєстратор самостійно виправляє таку помилку;
  • технічну помилку виявлено після отримання заявником документів, відомості виправляються державним реєстратором на підставі заяви особи, відомості про речові права, обтяження речових прав якої містять помилку.

Адміністративний збір за:

  • технічну помилку допущену з вини заявника – 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (120 грн);
  • помилку внесену в Державний реєстр прав з вини державного реєстратора не сплачується.

Також, технічні помилки виправляються:

  • посадовою особою Мн'юсту, його територіальним органом; або
  • державним реєстратором на підставі:
  • відповідного рішення за результатом розгляду скарги на рішення;
  • дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав в порядку ст. 37 Закону.

Увага: виправлення помилки, відомостей, що впливають на права третіх осіб, здійснюється державним реєстратором виключно за наявності згоди таких осіб або на підставі судового рішення.

Джерело: офіційний сайт Південного МУ Мін'юсту

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду
39655

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
27108

Інші необоротні матеріальні активи бюджетних установ: облік

Інші необоротні матеріальні активи поодинці за вартістю незначні, але за кількістю – досить помітні об’єкти в бухгалтерському обліку бюджетних установ. Нехтувати правилами їхнього обліку не варто. З’ясуємо, що це за активи й як їх обліковувати
75015

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
9928

Картка обліку шин – бланк

Бухгалтер має пам’ятати головне правило експлуатації автомобілів – обов’язковий облік та списання шин в бюджетних установах. Як обліковувати шини, коли їх списувати та як ревізори виявляють їх понаднормове списання – дізнаєтеся із публікації
51403

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді