Техніку, отриману як гумдопомога можна буде використовувати для перевезень

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
12 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану № 12177-1

Техніку, отриману як гумдопомога можна буде використовувати для перевезень

Кошти на утримання авто: що перевірять

Про це повідомив народний депутат Віталій Безгін.

«Ще одне важливе рішення для громад. Продовжуємо всебічно дотискати тему із використанням гуманітарної техніки для перевезень. Проєкт Закону пропонує встановити, що в період дії воєнного стану та протягом 12 місяців з дня його припинення набувачами гуманітарної допомоги для задоволення потреб населення в перевезеннях є комунальні підприємства – автомобільні перевізники та комунальні підприємства – перевізники міського електричного транспорту», – зазначив народний депутат.

Він повідомив, що визнаються гуманітарною допомогою:

  • автобуси;
  • електробуси;
  • трамвайні вагони;
  • тролейбуси;
  • вагони метрополітену.

Не вважається використанням гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку використання комунальними підприємствами – автомобільними перевізниками та комунальними підприємствами – перевізниками міського електричного транспорту, транспортних засобів у господарській діяльності з перевезення пасажирів та багажу та протягом 12 місяців з дня його припинення чи скасування.

Даний законопроєкт, разом з іншими, має комплексно вирішити питання використання на місцях техніки, переданої громадам у якості гуманітарної допомоги.

Важливо

18 грудня 2024 року набув чинності Закон 3914–ІХ «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги» (законопроєкт №11155–1), який, серед іншого, врегульовує проблеми отримання та використання комунальними підприємствами громад техніки та устаткування, переданих міжнародними партнерами як гуманітарна допомога.

8 січня 2025 року ВРУ ухвалила в першому читанні проєкт Закону про внесення зміни до статті 201–2 Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами № 12250 від 26.11.2024. Цей законопроєкт передбачає, що використання громадами гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги не тягне за собою кримінальної відповідальності.

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду
39655

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
27108

Інші необоротні матеріальні активи бюджетних установ: облік

Інші необоротні матеріальні активи поодинці за вартістю незначні, але за кількістю – досить помітні об’єкти в бухгалтерському обліку бюджетних установ. Нехтувати правилами їхнього обліку не варто. З’ясуємо, що це за активи й як їх обліковувати
75015

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
9928

Картка обліку шин – бланк

Бухгалтер має пам’ятати головне правило експлуатації автомобілів – обов’язковий облік та списання шин в бюджетних установах. Як обліковувати шини, коли їх списувати та як ревізори виявляють їх понаднормове списання – дізнаєтеся із публікації
51403

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді