Допомога на лікування працівнику: чи оподатковувати

Допомога на лікування та медичне обслуговування, яку установа надає за свій рахунок працівнику або члену його сім’ї першого ступеня споріднення, або дитині, яка перебуває під його опікою або піклуванням, у т. ч. кошти для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, не підлягають оподаткуванню ПДФО (п. 165.1.19 ПК).

Допомога на лікування працівнику: чи оподатковувати Зразок наказу про надання матеріальної допомоги на лікування

витрати, пов’язані із наданням установою допомоги (у разі надання коштів);ПДФО не утримують лише за умови, що працівник надасть документи, які підтверджують:

  • факт проведення лікування та медобслуговування;
  • потребу працівника в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, патологічного стану);
  • надання медичних послуг (з обов’язковою ідентифікацією постачальника послуг та працівника, якому надаються послуги, обсяги та вартість послуг): договори, платіжні та розрахункові документи, акт надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

З доходів, які не оподатковують ПДФО, не утримують також військовий збір (п. 1.7 п. 16_1 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Установа, яка надала працівнику допомогу на лікування та медичне обслуговування, має відобразити цю операцію у Податковому розрахунку за формою 1ДФ за ознакою доходу «143» (незважаючи на те, що ця допомога не оподатковується ПДФО і військовим збором).

Матеріальна допомога разового характеру, яку надає установа окремим працівникам на оплату, зокрема, лікування, не є базою нарахування ЄСВ (п. 14 розд. I постанови КМУ «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок» від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47569

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36354

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6951

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3107

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді