Допомога на лікування та медичне обслуговування, яку установа надає за свій рахунок працівнику або члену його сім’ї першого ступеня споріднення, або дитині, яка перебуває під його опікою або піклуванням, у т. ч. кошти для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, не підлягають оподаткуванню ПДФО (п. 165.1.19 ПК).
Зразок наказу про надання матеріальної допомоги на лікування
витрати, пов’язані із наданням установою допомоги (у разі надання коштів);ПДФО не утримують лише за умови, що працівник надасть документи, які підтверджують:
- факт проведення лікування та медобслуговування;
- потребу працівника в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, патологічного стану);
- надання медичних послуг (з обов’язковою ідентифікацією постачальника послуг та працівника, якому надаються послуги, обсяги та вартість послуг): договори, платіжні та розрахункові документи, акт надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.
З доходів, які не оподатковують ПДФО, не утримують також військовий збір (п. 1.7 п. 16_1 підрозд. 10 розд. XX ПК).
Установа, яка надала працівнику допомогу на лікування та медичне обслуговування, має відобразити цю операцію у Податковому розрахунку за формою 1ДФ за ознакою доходу «143» (незважаючи на те, що ця допомога не оподатковується ПДФО і військовим збором).
Матеріальна допомога разового характеру, яку надає установа окремим працівникам на оплату, зокрема, лікування, не є базою нарахування ЄСВ (п. 14 розд. I постанови КМУ «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок» від 22.12.2010 № 1170).
За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області