Мінсоцполітики напрацювало Закон, який спрямований на врегулювання питання сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за цивільних українців, які перебувають в полоні, з державного бюджету. Закон прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом

Лікарняні-2025: не хапайтеся за голову 4 квітня, читайте зараз
Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме ПФУ. Єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6 місяців після звільнення людини.
«Кожна людина має право на справедливу пенсію. Розмір пенсії в солідарній системі залежить, зокрема, і від кількості сплачених соціальних внесків. Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону. Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії», — зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Отже, запрацює нова норма законодавства про зарахування періоду перебування людини в російському полоні до страхового стажу, а звільнені з полону українці зможуть розраховуватимуть на зароблену пенсію.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Страховий стаж – це показник, який необхідний бухгалтеру для лікарняних і декретних. Він відрізняється від трудового стажу та має свої правила нарахування.
Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.