Зміни до штатних розписів закладів дошкільної освіти: лист МОН

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Міносвіти надало роз’яснення про оплату праці педагогічних працівників дошкілля

Зміни до штатних розписів закладів дошкільної освіти: лист МОН

МОН опублікувало лист, у якому надало роз’яснення щодо змін до штатних розписів закладів дошкільної освіти.

Як повідомляє Служба освітнього омбудсмена, у документі зазначено, що відповідно до статей 26, 28 Закону України «Про дошкільну освіту» МОН видало наказ від 27.01.2025 № 100 «Про внесення зміни у додаток 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557». Цей наказ унормовує питання оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

📝Сім відповідей про доплату педагогам за сертифікацію

Відповідно до листа МОН, наказ встановлює, що посадовий оклад (ставка зарплати) встановлюється педагогічному працівнику за робочий час, визначений відповідно до законодавства:

  • для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя – 35 годин на тиждень;
  • для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників – 30 годин на тиждень.

Норма педагогічного навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями), що є складовою робочого часу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, становить для:

  • вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
  • музичного керівника – 24 години на тиждень;
  • практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
  • керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.

Педагогічний працівник може працювати понад норму педагогічного навантаження (виконувати методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором) поза межами закладу освіти.

Також, згідно з листом, години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників не враховуйте в норму робочого часу. Їх оплачуйте додатково відповідно до вимог чинного законодавства. Вихователям і помічникам вихователів, які працюють у групах з перевищенням норм наповнюваності груп, відповідно до законодавства встановлюється доплата за кожного вихованця понад визначену норму у розмірі частки посадового окладу відповідного працівника.

Окрім того, МОН повідомило, що додаток 9 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557 доповнили нормою про те, що засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений КМУ, а також мають право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги, крім передбачених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.

Також у своєму листі МОН зазначило, що підготовило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963», який надіслали на розгляд Уряду. Проєктом постанови:

  • доповнили перелік посад педагогічних працівників, зокрема посадами заступника директора закладу дошкільної освіти з організації освітнього процесу, керівника структурного дошкільного підрозділу, а також посада вчителя всіх спеціальностей конкретизована «(зокрема, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед)»;
  • внесли зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 к. дн. керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, зокрема, щодо встановлення тривалості щорічної основної відпустки 56 к. дн. усім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата держслужбовців 2025

Оплата праці за посадами державної служби 2025 року обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців у 2025 році та які схеми посадових окладів використовувати у 2025 році
25451

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
369576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді