Зміни до штатних розписів закладів дошкільної освіти: лист МОН
МОН опублікувало лист, у якому надало роз’яснення щодо змін до штатних розписів закладів дошкільної освіти.
Як повідомляє Служба освітнього омбудсмена, у документі зазначено, що відповідно до статей 26, 28 Закону України «Про дошкільну освіту» МОН видало наказ від 27.01.2025 № 100 «Про внесення зміни у додаток 9 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557». Цей наказ унормовує питання оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
📝Сім відповідей про доплату педагогам за сертифікацію
Відповідно до листа МОН, наказ встановлює, що посадовий оклад (ставка зарплати) встановлюється педагогічному працівнику за робочий час, визначений відповідно до законодавства:
- для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя – 35 годин на тиждень;
- для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників – 30 годин на тиждень.
Норма педагогічного навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями), що є складовою робочого часу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, становить для:
- вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
- музичного керівника – 24 години на тиждень;
- практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
- керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.
Педагогічний працівник може працювати понад норму педагогічного навантаження (виконувати методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором) поза межами закладу освіти.
Також, згідно з листом, години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників не враховуйте в норму робочого часу. Їх оплачуйте додатково відповідно до вимог чинного законодавства. Вихователям і помічникам вихователів, які працюють у групах з перевищенням норм наповнюваності груп, відповідно до законодавства встановлюється доплата за кожного вихованця понад визначену норму у розмірі частки посадового окладу відповідного працівника.
Окрім того, МОН повідомило, що додаток 9 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557 доповнили нормою про те, що засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений КМУ, а також мають право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги, крім передбачених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.
Також у своєму листі МОН зазначило, що підготовило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963», який надіслали на розгляд Уряду. Проєктом постанови:
- доповнили перелік посад педагогічних працівників, зокрема посадами заступника директора закладу дошкільної освіти з організації освітнього процесу, керівника структурного дошкільного підрозділу, а також посада вчителя всіх спеціальностей конкретизована «(зокрема, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед)»;
- внесли зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 к. дн. керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, зокрема, щодо встановлення тривалості щорічної основної відпустки 56 к. дн. усім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти.