Штатні розписи закладів дошкільної освіти: внесіть ці зміни зараз
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Маємо два документи, які впливають на організацію діяльності закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО). Мова про Закон України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-IX, що чинний із 01.01.2025. Та про Наказ МОН від 27.01.2025 № 100 (далі – Наказ № 100), який чинний із 03.03.2025. Підказки від МОН допоможуть розібратися в змінах та запровадити їх у ваших ЗДО.
↪️Доплата за несприятливі умови праці педпрацівникам
Чи змінювати внутрішній штатний розпис уже?
Хто ініціює зміну штатного розпису та режиму робочого часу?
Чи можна виконувати методичну й організаційну роботу поза межами закладу дошкільної освіти та графіка роботи закладу?
Як перейти на гнучкий режим робочого часу?
Хто відповідає за працівника, якщо він працює поза межами закладу?
Чи може працівник перейти на гнучкий режим робочого часу без погодження з керівником, на власний розсуд?
Як табелювати робочий час?
Як відбувається оплата заміни?
Як табелювати заміну?
Також МОН опублікувало лист, у якому надало роз’яснення щодо змін до штатних розписів закладів дошкільної освіти.
Як повідомляє Служба освітнього омбудсмена, МОН видало Наказ № 100. Він унормовує питання оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
Відповідно до листа МОН, наказ встановлює, що посадовий оклад (ставка зарплати) встановлюється педагогічному працівнику за робочий час, визначений відповідно до законодавства:
- для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя – 35 годин на тиждень;
- для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників – 30 годин на тиждень.
Норма педагогічного навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями), що є складовою робочого часу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, становить для:
- вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
- музичного керівника – 24 години на тиждень;
- практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
- керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.
Педагогічний працівник може працювати понад норму педагогічного навантаження (виконувати методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором) поза межами закладу освіти.
Також, згідно з листом, години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників не враховуйте в норму робочого часу. Їх оплачуйте додатково відповідно до вимог чинного законодавства. Вихователям і помічникам вихователів, які працюють у групах з перевищенням норм наповнюваності груп, відповідно до законодавства встановлюється доплата за кожного вихованця понад визначену норму у розмірі частки посадового окладу відповідного працівника.
Окрім того, МОН повідомило, що додаток 9 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557 доповнили нормою про те, що засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, визначений КМУ, а також мають право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги, крім передбачених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.
Також у своєму листі МОН зазначило, що підготовило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963», який надіслали на розгляд Уряду. Проєктом постанови:
- доповнили перелік посад педагогічних працівників, зокрема посадами заступника директора закладу дошкільної освіти з організації освітнього процесу, керівника структурного дошкільного підрозділу, а також посада вчителя всіх спеціальностей конкретизована «(зокрема, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед)»;
- внесли зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 к. дн. керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, зокрема, щодо встановлення тривалості щорічної основної відпустки 56 к. дн. усім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти.