Мінрозвитку оновить наказ про Перелік ТОТ та територій бойових дій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Мінрозвитку працює над оновленням Наказу № 376, який визначає перелік територій, на яких ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими

Мінрозвитку оновить наказ про Перелік ТОТ та територій бойових дій

📈 Чи індексувати зарплату в червні та липні 2025

Рішення ухвалили через виявлені неточності, що впливають на соціальні виплати постраждалим громадянам.

Про це заявив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін. Він прокоментував ситуацію щодо дати визнання Маріуполя тимчасово окупованим, яка зазначена у наказі № 376, зокрема:

  • дата окупації Маріуполя була внесена до наказу № 309 Мінреінтеграції у грудні 2022 року;
  • наказ Мінрозвитку № 376 від 28 лютого 2025 видано на основі наказу № 309 Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року. Тобто Мінрозвитку не змінювало раніше встановлені дати початку і завершення бойових дій;
  • 20 березня 2025 року Міністерством подовжено дію наказу шляхом його перевидання.

Встановлення дати початку та завершення бойових дій на територіях належить до компетенції обласних військових адміністрацій за погодженням з Міноборони.

За словами Олексія Рябикіна, Мінрозвитку ініціювало перегляд та коригування раніше встановлених періодів ведення бойових дій відповідно до реальної хронології подій.

На цей час Міністерством:

  • подаються запити до Донецької обласної військової адміністрації та Міноборони для уточнення періодів бойових дій у Маріуполі;
  • вивчаються всі юридичні та соціальні аспекти, аби забезпечити належний рівень соціального захисту постраждалих;
  • розпочалася перевірка періодів ведення бойових дій на території інших громад і населених пунктів;
  • проводиться робота над механізмом регулярного перегляду дат бойових дій, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.

«Найближчим часом ми проведемо необхідну роботу та ухвалимо рішення, щоб виправити неточності.

Міністерство розуміє чутливість цього питання, адже рішення безпосередньо впливають на виплати внутрішньо переміщеним особам та постраждалим. Оновлення наказу є пріоритетом, і всі відповідні зміни будуть внесені в найкоротші терміни. Всі люди, які мають отримувати соціальну допомогу, повинні отримувати її вчасно і в повному обсязі, а нормативні документи не повинні ставати перепоною для цього», — наголосив Олексій Рябикін.

Довідково

З січня 2025 року Мінрозвитку отримало повноваження щодо ведення переліку тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій з уже визначеними раніше періодами ведення бойових дій. Раніше це було у компетенції Мінреінтеграції.

Джерело: офіційний сайт Мінрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65057

Звіт із праці за формою № 1-ПВ: бланки, інструкція та строки подання

Форма № 1-ПВ — одна з обов’язкових форм державної статистичної звітності. У статті ви знайдете актуальні бланки звітів (звіт з праці місячний та звіт з праці квартальний), інструкцію щодо заповнення, приклади та терміни подання звіту з праці у 2025 році.
95998

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
188680

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22390

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді