Мінекономіки підготувало огляд закупівельної практики щодо застосування нецінових критеріїв оцінки.
Списуємо майно в бюджетній установі
Застосування нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозиції є важливим стратегічним інструментом для підтримки соціальних, екологічних, економічних цілей держави в контексті подальшого розвитку сфери публічних закупівель в Україні.
Замовникам рекомендується ретельно аналізувати потреби, досліджувати ринок та формувати перелік нецінових критеріїв оцінки з обгрунтованим, у т. ч. економічно, підходом для досягнення вигоди за результатами проведеної процедури закупівлі.
Нецінові критерії оцінки, зазначені замовником у тендерній документації, дають можливість:
- потенційному постачальнику товару, надавачу послуг або виконавцю робіт – отримати додаткову перевагу на торгах;
- замовникові – можливість отримати якісні товари, роботи та послуги, що максимально відповідають його потребам.
Детальніше у Огляді закупівельної практики щодо застосування нецінових критеріїв оцінки (додаток до листа Мінекономіки від 01.04.2025 № 3322-07/27302-03).
Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
Замовники-бюджетники мусять зареєструвати бюджетні зобов’язання в органах Казначейства. Бо інакше не зможуть їх оплатити. Подекуди, перш ніж такі зобов’язання зареєструвати чи провести платежі, казначеї висувають свої вимоги.
Закон № 922 передбачає, що звітувати тепер потрібно про всі закупівлі, які проводить замовник. Як робити це відповідно до законодавчих вимог у різних ситуаціях — відповідаємо.