Джерела і механізми фінансового забезпечення інвестпроєктів/програм визначатимуть за новою методикою
Списуємо майно в бюджетній установі
Відповідні джерела і механізми фінансового забезпечення публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій, виходячи із характеристик таких проектів та програм, визначають відповідно до методики, затвердженої Мінфіном (абз. 3 ч. 5 ст. 33-1, абз. 3 ч. 5 ст. 75-2 БК).
У цій Методиці визначено терміни: боргове фінансування, державна підтримка, державні цільові фонди, грантове фінансове забезпечення, ініціатор проєкту або програми, комерційна здійсненність проєкту (bankability), ліміти фінансового забезпечення, невідкладні проєкти та програми, оцінка заінтересованості ринку та консультації з потенційними інвесторами, пільгове боргове фінансування, порівняльний аналіз ефективності проєкту із залученням приватного фінансування та без такого залучення (value-for-money), приватне фінансування, пряме бюджетне фінансування, цінова доступність для користувачів (споживачів).
У Методиці наведені:
- принципи фінансового забезпечення та визначення джерел і механізмів фінансового забезпечення;
- визначення джерела і механізму фінансового забезпечення підготовки проєктів;
- визначення джерела і механізму фінансового забезпечення реалізації проєктів та програм.
У додатку 1 до Методики визначено Критерії невідкладності проектів та програм.
У додатку 2 до Методики наведено таблиці:
- Перелік можливих джерел і механізмів фінансового забезпечення реалізації проектів та програм в залежності від характеристик проектів або програм на державному рівні;
- Перелік можливих джерел і механізмів фінансового забезпечення реалізації проектів та програм в залежності від характеристик проектів або програм на місцевому (регіональному) рівні;
- Перелік можливих джерел і механізмів фінансового забезпечення підготовки проектів.
Наказ Мінфіну від 28.02.2025 № 131, яким затверджено Методику, не набрав чинності. Його 09.04.2025 зареєстрували у Мін’юсті.