Мінфін оновлює декларацію про майновий стан і доходи: що зміниться у формі звітності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив проєкт змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи. Уточнюють правила заповнення окремих рядків, а також оновити хочуть додаток Ф1. Кому варто звернути увагу — пояснюємо далі

Мінфін оновлює декларацію про майновий стан і доходи: що зміниться у формі звітності 📈 Чи індексувати зарплату в травні та червні 2025

Зміни стосуються рядка 26 розділу VІ «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах» податкової декларації.

У рядку 26 Мінфін пропонує зазначати суму штрафу, яку платник обчислює самостійно у зв’язку з виправленням виявлених помилок згідно з пунктом 50.1 ПК, а також у випадках, визначених пунктом 50.1-1 ПК.

Платник самостійно зазначає ставку податку для визначення штрафу:

  • 3% або 5% відсотків згідно з пунктом 50.1 ПК;
  • 9% або 18% — у випадках, визначених пунктом 50.1-1 ПК.

Окрім цього у формі додатка Ф1 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами» до податкової декларації пропонують внести технічну правку у примітку * Перелік операцій з інвестиційними активами, а саме операцію «2 — цінні папери чи деривативи, що перебувають в обігу на фондовій біржі» виокремити окремим рядком/абзацом.

З наказом можна ознайомитися на офіційному вебсайті Мінфіну у розділі «Проекти нормативно-правових актів у 2025 р.» підрубрики «Проекти нормативно-правових актів» рубрики «Законодавство».

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме на електронну скриньку: [email protected] протягом 10 днів з дня його оприлюднення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58968

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128938

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1043

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8006

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86523

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді