Обліковий період за підсумованого обліку робочого часу: уникніть надурочних і зекономте на оплаті праці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ
Підсумований облік допомагає уникнути переплат за понаднормову роботу. Але все залежить від правильно вибраного облікового періоду. У відео — який період обрати, щоб не помилитись і заощадити бюджетні кошти

Обліковий період за підсумованого обліку робочого часу: уникніть надурочних і зекономте на оплаті праці

Вітаю бухгалтерів бюджетних установ та організацій!

Деякі підрозділи бюджетних установ через виробничу необхідність працюють безперервно. Щоб дотриматися вимог трудового законодавства, керівники запроваджують підсумований облік робочого часу. Це дає змогу контролювати тривалість роботи, коректно розраховувати надурочні години та, за потреби, зменшувати їхню кількість. Саме тому важливо правильно визначити обліковий період. Розберімося, як це зробити.

Під час вибору облікового періоду головним орієнтиром для бухгалтера мають стати Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138.

За підсумованого обліку робочого часу установа може не дотримуватися встановленої законодавством щоденної або щотижневої норми, однак загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати норму.

Це особливо актуально для бюджетних установ, оскільки відпрацьовані надурочні години доведеться оплачувати в подвійному розмірі.

Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо. Зазвичай бюджетні установи вибирають квартал. Але краще вибрати пів року або навіть рік.

Протягом року матимете більше можливостей, щоб коригувати щомісячні графіки змінності. А до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю або кварталу, утвориться велика кількість надурочних годин, які доведеться оплачувати в кінці облікового періоду в подвійному розмірі.

Ще більше порад, як запровадити підсумований облік робочого часу та оплачувати надурочні години, шукайте в е-журналі «Головбух Бюджет». Долучайтесь до спільноти однодумців у наших соцмережах, щоб завжди бути в курсі змін.

До зустрічі!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу та виробничий календар 2025

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
14697

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
18716

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
185345

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
21248

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді