«Трудовые» штрафные санкции уменьшат и заменят предупреждением

RU UA

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Большинство работодателей считает, что за нарушение норм законодательства о труде в 2017 году введен необоснованно высокие штрафные санкции. Давление на работодателей решили смягчить снизив размер штрафных санкций и введя такую меру воздействия в виде предупреждения. Такие новации предложены в законопроекте № 1233 «О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно устранения норм, нарушающих права и законные интересы работодателей Украины)».

Так, штраф в размере 30 минимальных зарплат за каждого работника заменят предупреждением для тех работодателей, которые совершили впервые нарушение. Если же его работодатель в течение 365 календарных дней нарушит снова после письменного предупреждения, штраф составит 4 минимальных зарплаты за каждого работника.

Штраф в 10 минимальных зарплат за каждого работника (несоблюдение минимальных государственных гарантий в оплате труда, гарантий мобилизованных работников) уменьшат до 2 минимальных зарплат за каждого работника.

Штраф в 100 минимальных зарплат (за недопущение к проверке по вопросам оформления трудового договора, полноты трудоустройства, уплаты ЕСВ при выплате зарплаты) заменят штрафом в 8 минимальных зарплат.

Штраф в одну минимальную зарплату (за нарушение других требований трудового законодательства) заменят предупреждением для тех работодателей, которые совершили его впервые. Зато неоднократное и/или повторное нарушение других требований трудового законодательства в течение 365 дней с даты вынесения письменного предупреждения, приведет к штрафу в размере минимальной заработной платы за каждое такое нарушение.

С законопроекта № 1233 «О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно устранения норм, нарушающих права и законные интересы работодателей Украины)»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6053

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33511

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192395

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23723

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді