«Трудові» штрафні санкції зменшать і замінять попередженням

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Більшість роботодавців вважає, що за порушення норм законодавства про працю у 2017 році запроваджено необґрунтовано високі штрафні санкції. Тиск на роботодавців вирішили пом’якшити, знизивши розмір штрафних санкцій та ввівши такий захід впливу, як попередження.

Такі новації запропонували законопроєктом № 1233 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)».

Так, штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника замінять попередженням для тих роботодавців, що вчинили порушення вперше. Якщо ж його роботодавець знову вчинить протягом 365 календарних днів після письмового попередження, штраф становитиме 4 мінімальних зарплати за кожного працівника.

Штраф у 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, гарантій мобілізованих працівників) зменшать до 2 мінімальних зарплат за кожного працівника.

Штраф у 100 мінімальних зарплат (за недопущення до перевірки з питань оформлення трудового договору, повноти працевлаштування, сплати ЄСВ при виплаті зарплати) замінять штрафом у 8 мінімальних зарплат.

Штраф в одну мінімальну зарплату (за порушення інших вимог трудового законодавства) замінять на попередження для тих роботодавців, що вчинили його вперше. Натомість неодноразове та/або повторне порушення інших вимог трудового законодавства протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження призведе до штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Із законопроєкту № 1233 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6046

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33491

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192363

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23715

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді