За яким КЕКВ бюджетна установа може придбати ліцензію на ОС Windows

263
Автор
експерт з бюджетного обліку Експертус Головбух

Запитання

За яким КЕКВ бюджетна установа може придбати ліцензію на ОС Windows?

Відповідь

Детальний матеріал

Обираємо КЕКВ для видатків за підказками Казначейства

Переглянути

До редакції е-журналу «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача: «Бюджетна установа планує придбати ОС Windows, але має сумніви за яким КЕКВ можна провести видатки».

Відповідає експерт з бюджетного обліку Експертус Головбух Алла Рейман.

ОС Windows належить до програмного забезпечення, на яке установа набуває право користування. Найчастіше те саме стосується права користування програмними продуктами M.Е.Doc, ЛІГА, антивірусними програмами з ліцензіями та ключами для їх використання, ОС Microsoft Office (на один чи кілька комп’ютерів), оренди хмарних бухгалтерських програм.

Якщо купуєте програмне забезпечення, тобто ліцензії на право користування ПЗ, і майнові права вам не передають, видатки плануйте та проводьте за КЕКВ 2240 (абз. 6 п. 12 пп. 2.2.4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333). ПЗ, майнові права якого залишаються в розробника (постачальника), обліковуйте на позабалансовому субрахунок 013 «Орендовані нематеріальні активи розпорядників бюджетних коштів».

До складу нематеріальних активів зараховуйте лише програмні продукти, щодо яких установа одержала всі права на володіння, користування й розпорядження.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118661

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298884

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9687

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17787