За яким КЕКВ бюджетна установа може придбати ліцензію на ОС Windows

1145
Автор
експерт з бюджетного обліку Експертус Головбух

Запитання

За яким КЕКВ бюджетна установа може придбати ліцензію на ОС Windows?

Відповідь

Детальний матеріал

Обираємо КЕКВ для видатків за підказками Казначейства

Переглянути

До редакції е-журналу «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача: «Бюджетна установа планує придбати ОС Windows, але має сумніви за яким КЕКВ можна провести видатки».

Відповідає експерт з бюджетного обліку Експертус Головбух Алла Рейман.

ОС Windows належить до програмного забезпечення, на яке установа набуває право користування. Найчастіше те саме стосується права користування програмними продуктами M.Е.Doc, ЛІГА, антивірусними програмами з ліцензіями та ключами для їх використання, ОС Microsoft Office (на один чи кілька комп’ютерів), оренди хмарних бухгалтерських програм.

Якщо купуєте програмне забезпечення, тобто ліцензії на право користування ПЗ, і майнові права вам не передають, видатки плануйте та проводьте за КЕКВ 2240 (абз. 6 п. 12 пп. 2.2.4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333). ПЗ, майнові права якого залишаються в розробника (постачальника), обліковуйте на позабалансовому субрахунок 013 «Орендовані нематеріальні активи розпорядників бюджетних коштів».

До складу нематеріальних активів зараховуйте лише програмні продукти, щодо яких установа одержала всі права на володіння, користування й розпорядження.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26914

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108445

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
63988

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22571

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65470