Коли застосовувати ПСП: з дня подання заяви працівником чи до місячної зарплати

839

Запитання

Працівник після певного часу роботи в установі приніс до бухгалтерії заяву про застосування до його зарплати ПСП. Коли бухгалтер має застосувати ПСП: з дня, коли працівник подав заяву, чи до зарплати за увесь місяць, у якому працівник подав заяву?

Відповідь

Кожен працівник має право зменшити податок, який утримують із його зарплати, тобто право на податкову соціальну пільгу. Таке право працівника встановлює Податковий кодекс України (ПК).

Тож бухгалтер має знати, як застосовувати ПСП протягом 2018 року.

Застосовують ПСП до місячної заробітної плати лише за одним місцем роботи, яке обирає працівник. Для цього він подає на обране місце роботи відповідну заяву.

ПСП до заробітної плати працівника застосовують з дня отримання його заяви про застосування ПСП та документів, що підтверджують таке право (пп. 169.2.2 ПК).

Отже, незалежно від того, у який день місяця працівник подав заяву, ПСП застосовують до його зарплати за увесь місяць.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215702

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403463

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250830

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168023

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
27028