Коли застосовувати ПСП: з дня подання заяви працівником чи до місячної зарплати

568

Запитання

Працівник після певного часу роботи в установі приніс до бухгалтерії заяву про застосування до його зарплати ПСП. Коли бухгалтер має застосувати ПСП: з дня, коли працівник подав заяву, чи до зарплати за увесь місяць, у якому працівник подав заяву?

Відповідь

Кожен працівник має право зменшити податок, який утримують із його зарплати, тобто право на податкову соціальну пільгу. Таке право працівника встановлює Податковий кодекс України (ПК).

Тож бухгалтер має знати, як застосовувати ПСП протягом 2018 року.

Застосовують ПСП до місячної заробітної плати лише за одним місцем роботи, яке обирає працівник. Для цього він подає на обране місце роботи відповідну заяву.

ПСП до заробітної плати працівника застосовують з дня отримання його заяви про застосування ПСП та документів, що підтверджують таке право (пп. 169.2.2 ПК).

Отже, незалежно від того, у який день місяця працівник подав заяву, ПСП застосовують до його зарплати за увесь місяць.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347646