Тривалість щорічної відпустки працівника з інвалідністю

845

Запитання

Яка тривалість щорічної відпустки працівника з інвалідністю внаслідок війни?

Відповідь

Керівники установ надають працівникам щорічну основну відпустку тривалістю не менш як 24 календарних дні (к. дн.) на рік (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; даліЗакон про відпустки).

Інваліди I і II груп мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 30 к. дн., а інваліди III групи — 26 к. дн. (ч. 7 ст. 6 Закону про відпустки).

Учасники бойових дій, інваліди війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 к. дн. на рік (ст. 162 Закону про відпустки).

Така відпустка не належить до щорічних відпусток (ст. 4 Закону про відпустки). Її надають незалежно від відпрацьованого часу один раз на рік на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Наявність у працівника права на додаткову відпустку, передбачену ст. 162 Закону про відпустки, не є підставою для зменшення тривалості щорічної основної відпустки для інвалідів І та ІІ груп — 30 к. дн., та для інвалідів ІІІ групи — 26 к. дн.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
324375

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80530

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
49827