Дитині в поточному році виповнюється 15 років, чи має право мати на відпустку на дітей?

486

Запитання

Чи має мати дитини, якій в поточному році виповнюється 15 років, право на відпустку на дітей?

Відповідь

Додаткову відпустку на дітей надають матері, яка має двох дітей віком до 15 років. Якщо старшій дитині в поточному році виповнюється 15 років, мати має право на таку відпустку до кінця цього року. Адже за Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР така відпустка належить до соціальних, а не щорічних.

Додаткова відпустка на дітей не впливає на тривалість основної щорічної відпустки або інших відпусток.

За інформацією управління Держпраці у Хмельницькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875