Робота за сумісництвом у вихідний день: тривалість

415

Запитання

Скільки може тривати робота за сумісництвом у вихідний день?

Відповідь

Ураховуючи специфіку роботи та думку трудового колективу, роботодавець може встановлювати п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень за погодженням з профспілкою та місцевою радою (ч. 3 ст. 52 КЗпП).

При п’ятиденному робочому тижні працівникам надають два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному — один вихідний день (ст. 67 КЗпП).

Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку роботодавець встановлює у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі з дотриманням норм законодавства про працю.

У вихідні дні (за графіком на основному місці роботи) працювати за сумісництвом можна повний робочий день. Однак загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 25.04.2018 № 184/0/22-18/13

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167300

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
49111

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62305

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31436