Чи оплачувати відпустку працівникові, якого відсторонили від роботи?

601

Запитання

Працівника відсторонили від роботи. Чи оплачувати йому відпустку?

Відповідь

Керівник установи має право відсторонити працівника від роботи за статтею 46 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у разі:

  • появи на роботі у нетверезому стані чи у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • інших випадках, передбачених законодавством.

Відсторонити працівника від роботи означає тимчасово увільнити його від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором з тимчасовим припиненням нарахування зарплати.

Період відсторонення працівника від роботи без збереження заробітної плати не враховується до стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку (ст. 82 КЗпП, ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Працівник може піти у відпустку під час відсторонення від роботи:

  • якщо настав строк надання щорічної відпустки за затвердженим графіком відпусток;
  • за згодою керівника установи;
  • якщо він належить до категорії працівників, яким керівник зобов’язаний надати відпустку в зручний час.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Джерело: роз’яснення Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250574

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167512

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26646

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62311