Чи оплачувати відпустку працівникові, якого відсторонили від роботи?

274

Запитання

Працівника відсторонили від роботи. Чи оплачувати йому відпустку?

Відповідь

Керівник установи має право відсторонити працівника від роботи за статтею 46 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у разі:

  • появи на роботі у нетверезому стані чи у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • інших випадках, передбачених законодавством.

Відсторонити працівника від роботи означає тимчасово увільнити його від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором з тимчасовим припиненням нарахування зарплати.

Період відсторонення працівника від роботи без збереження заробітної плати не враховується до стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку (ст. 82 КЗпП, ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Працівник може піти у відпустку під час відсторонення від роботи:

  • якщо настав строк надання щорічної відпустки за затвердженим графіком відпусток;
  • за згодою керівника установи;
  • якщо він належить до категорії працівників, яким керівник зобов’язаний надати відпустку в зручний час.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Джерело: роз’яснення Управління Держпраці у Рівненській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22712

Перехідні відпускні: податки, звітність, зразки

Як перехідні відпускні впливають на розрахунок доплати до мінімальної зарплати, як врахувати мінімальну базу ЄСВ, оподаткування перехідних відпускних та заповнення за ними Додатків Д1 і 4ДФ Податкового розрахунку – все це знайдете у консультації.
39202