Навчальна відпустка працівнику-суміснику: чи можливо

213

Запитання

Особа працює в бюджетній установі за основним місцем роботи та в іншій установі за сумісництвом. Із 1 червня 2018 року ця особа за основним місцем роботи взяла додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у виші. Яку відпустку слід надати на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?

Відповідь

Право працівників на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у закладах вищої та післядипломної освіти, аспірантурі визначає стаття 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та стаття 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Так, працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах з вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки (ч. 1 ст. 216 КЗпП).

На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст. 217 КЗпП).

Законодавством не передбачена оплата навчальної відпустки сумісникам.

Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
325378

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80890

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
55781