Ділимо щорічну основну відпустку на частини

235

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку на чотири календарних дні. Чи обов’язково перша безперервна частина щорічної відпустки має бути не менше 14 календарних днів, чи може бути і меншою?

Відповідь

Так, може бути меншою. Пояснимо чому.

Працівникам бюджетних установ надають відпустки, керуючись Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та іншими законами і нормативно-правовими актами України.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Отже, основна безперервна частина відпустки тривалістю мінімум 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку надають працівнику на його прохання. Ця частина відпустки не обов’язково має бути першою, другою чи іншою її частиною.

Зауважимо, що стаття 12 Закону про відпустки передбачає можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник. Аби не допустити втрат робочого часу, керівник установи може й не погодитися на поділ відпустки. Більше того, він може запропонувати свої умови поділу.

Невикористану частину щорічної відпустки потрібно надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надають відпустку. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом про відпустки.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
325377

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80889

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
55780