Ділимо щорічну основну відпустку на частини

371

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку на чотири календарних дні. Чи обов’язково перша безперервна частина щорічної відпустки має бути не менше 14 календарних днів, чи може бути і меншою?

Відповідь

Так, може бути меншою. Пояснимо чому.

Працівникам бюджетних установ надають відпустки, керуючись Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та іншими законами і нормативно-правовими актами України.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Отже, основна безперервна частина відпустки тривалістю мінімум 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку надають працівнику на його прохання. Ця частина відпустки не обов’язково має бути першою, другою чи іншою її частиною.

Зауважимо, що стаття 12 Закону про відпустки передбачає можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник. Аби не допустити втрат робочого часу, керівник установи може й не погодитися на поділ відпустки. Більше того, він може запропонувати свої умови поділу.

Невикористану частину щорічної відпустки потрібно надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надають відпустку. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом про відпустки.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293764

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374384

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111085

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9577