Чи зберігається середній заробіток у разі переведення на нижчеоплачувану роботу

519

Запитання

Працівник перевівся на іншу постійну нижчеоплачувану роботу. Чи зберігається за ним його попередній середній заробіток?

Відповідь

У разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за ним зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст.114 КЗпП).

При цьому немає значення, чому працівник перевівся на іншу посаду — за власним бажанням, висновком медичної установи чи ініціативою роботодавця.

Збереження середнього заробітку у зв’язку зі зниженням фактичного заробітку гарантує не лише ч. 1 ст.114 КЗпП. Таку норму можна передбачити колективним трудовим договором чи іншими локальними документами установи.

Зверніть увагу!

Не оплачується праця працівника з дотриманням ч. 1 ст. 114 КЗпП у разі істотних змін умов праці працівників при продовженні роботи за попереднім фахом і кваліфікацією (посадою).

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167365

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
49126

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62321

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31451