Чи зберігається середній заробіток у разі переведення на нижчеоплачувану роботу

349

Запитання

Працівник перевівся на іншу постійну нижчеоплачувану роботу. Чи зберігається за ним його попередній середній заробіток?

Відповідь

У разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за ним зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст.114 КЗпП).

При цьому немає значення, чому працівник перевівся на іншу посаду — за власним бажанням, висновком медичної установи чи ініціативою роботодавця.

Збереження середнього заробітку у зв’язку зі зниженням фактичного заробітку гарантує не лише ч. 1 ст.114 КЗпП. Таку норму можна передбачити колективним трудовим договором чи іншими локальними документами установи.

Зверніть увагу!

Не оплачується праця працівника з дотриманням ч. 1 ст. 114 КЗпП у разі істотних змін умов праці працівників при продовженні роботи за попереднім фахом і кваліфікацією (посадою).

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480