Компенсація за невчасно виплачену індексацію зарплати: як нарахувати

695

Запитання

Як нарахувати компенсацію за несвоєчасно виплачену індексацію зарплати?

Відповідь

У разі несвоєчасної виплати сум індексації зарплати, ці суми компенсують відповідно до законодавства (п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078).

Несвоєчасну виплату доходів громадянам компенсують за Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III. Порядок проведення такої компенсації затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 159.

Компенсують грошові доходи разом із сумою індексації, які не мають разового характеру, а саме:

  • пенсії,
  • соціальні виплати,
  • стипендії,
  • заробітну плату (грошове забезпечення).

Компенсацію виплачують у разі затримки виплати на один і більше календарних місяців.

Щоб обчислити суму компенсації, потрібно не виплачений грошовий дохід за відповідний місяць (після утримання податків і обов’язкових платежів) помножити на приріст індексу споживчих цін (індекс інфляції) у відсотках, а результат поділити на 100.

Аби визначити індекс споживчих цін, потрібно помножити місячні індекси споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включаємо.

Нараховується і виплачується компенсація в тому самому місяці, в якому виплачується заборгованість.

Лист Мінсоцполітики від 22.05.2018 № 2/0/216-18

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71979

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132237

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15576