Відпустка без збереження зарплати: чи продовжувати на святковий день

208

Запитання

Керівник установи надав працівнику відпустку без збереження заробітної плати на 15 календарних днів за сімейними обставинами. Чи потрібно враховувати у дні такої відпустки святковий день, який припадає на цей період?

Відповідь

Перенесення робочих днів у 2020 році

Так, потрібно. І ось чому.

Керівник установи може надати працівнику, за його бажанням, відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин не більше 15 календарних днів на рік (ст. 84 КЗпП та ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Утім, на відпустку без збереження заробітної плати не поширюється правило статті 78-1 КЗпП. Ця стаття передбачає, що до тривалості щорічних відпусток не потрібно враховувати святкові і неробочі дні.

Оскільки відпустка без збереження заробітної плати не належить до щорічних оплачуваних відпусток, у тривалість відпустки без збереження заробітної плати входять святкові і неробочі дні.

Зверніть увагу: У даній ситуації керівник установи надав відпустку без збереження заробітної плати на максимально допустимий строк — 15 календарних днів. Якщо керівник установи продовжить відпустку ще на один святковий день, то порушить трудове законодавство.

Відпустка без збереження зарплати: чи продовжувати на святковий день
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321743

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79833

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
45994