Суд поновив працівника на роботі. Як розрахувати навчальну відпустку
Запитання
Працівника за рішенням суду поновили на роботі після вимушеного прогулу, що тривав 12 місяців. Йому виплатили суму заробітної плати, яку визначив суд. Працівник відпрацював 10 днів і пішов у навчальну відпустку. Як розрахувати такому працівникові суму відпускних: із заробітної плати, яку виплатили за рішенням суду, чи з посадового окладу?
Відповідь
Середню заробітну плату, зокрема, для оплати часу додаткових відпусток у зв’язку з навчанням розраховують на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю, коли працівнику надали відпустку (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).
Коли обчислюєте середню заробітну плату для оплати часу додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, ураховуйте: основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які не носять разового характеру, винагороду за підсумками річної роботи та вислугу років, а також виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, у т. ч. і за час вимушеного прогулу.
Якщо ж працівник протягом 12 місяців перебував у вимушеному прогулі, але за цей період заробітну плату йому виплатили, суму відпускних розраховуйте відповідно до пункту 7 Порядку № 100. Щоб розрахувати додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, поділіть сумарний заробіток за останні перед відпусткою 12 місяців (у нашій ситуації — заробітна плата, виплачена за рішенням суду) на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат помножте на число календарних днів відпустки.