Суд поновив працівника на роботі. Як розрахувати навчальну відпустку

601

Запитання

Працівника за рішенням суду поновили на роботі після вимушеного прогулу, що тривав 12 місяців. Йому виплатили суму заробітної плати, яку визначив суд. Працівник відпрацював 10 днів і пішов у навчальну відпустку. Як розрахувати такому працівникові суму відпускних: із заробітної плати, яку виплатили за рішенням суду, чи з посадового окладу?

Відповідь

Середню заробітну плату, зокрема, для оплати часу додаткових відпусток у зв’язку з навчанням розраховують на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю, коли працівнику надали відпустку (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Коли обчислюєте середню заробітну плату для оплати часу додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, ураховуйте: основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які не носять разового характеру, винагороду за підсумками річної роботи та вислугу років, а також виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, у т. ч. і за час вимушеного прогулу.

Якщо ж працівник протягом 12 місяців перебував у вимушеному прогулі, але за цей період заробітну плату йому виплатили, суму відпускних розраховуйте відповідно до пункту 7 Порядку № 100. Щоб розрахувати додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, поділіть сумарний заробіток за останні перед відпусткою 12 місяців (у нашій ситуації — заробітна плата, виплачена за рішенням суду) на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат помножте на число календарних днів відпустки.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374477

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9903

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2525

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315037