Суд поновив працівника на роботі. Як розрахувати навчальну відпустку

404

Запитання

Працівника за рішенням суду поновили на роботі після вимушеного прогулу, що тривав 12 місяців. Йому виплатили суму заробітної плати, яку визначив суд. Працівник відпрацював 10 днів і пішов у навчальну відпустку. Як розрахувати такому працівникові суму відпускних: із заробітної плати, яку виплатили за рішенням суду, чи з посадового окладу?

Відповідь

Середню заробітну плату, зокрема, для оплати часу додаткових відпусток у зв’язку з навчанням розраховують на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю, коли працівнику надали відпустку (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Коли обчислюєте середню заробітну плату для оплати часу додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, ураховуйте: основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які не носять разового характеру, винагороду за підсумками річної роботи та вислугу років, а також виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, у т. ч. і за час вимушеного прогулу.

Якщо ж працівник протягом 12 місяців перебував у вимушеному прогулі, але за цей період заробітну плату йому виплатили, суму відпускних розраховуйте відповідно до пункту 7 Порядку № 100. Щоб розрахувати додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, поділіть сумарний заробіток за останні перед відпусткою 12 місяців (у нашій ситуації — заробітна плата, виплачена за рішенням суду) на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат помножте на число календарних днів відпустки.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
687

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263453

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72076

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132326