Суд поновив працівника на роботі. Як розрахувати навчальну відпустку

504

Запитання

Працівника за рішенням суду поновили на роботі після вимушеного прогулу, що тривав 12 місяців. Йому виплатили суму заробітної плати, яку визначив суд. Працівник відпрацював 10 днів і пішов у навчальну відпустку. Як розрахувати такому працівникові суму відпускних: із заробітної плати, яку виплатили за рішенням суду, чи з посадового окладу?

Відповідь

Середню заробітну плату, зокрема, для оплати часу додаткових відпусток у зв’язку з навчанням розраховують на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю, коли працівнику надали відпустку (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Коли обчислюєте середню заробітну плату для оплати часу додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, ураховуйте: основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які не носять разового характеру, винагороду за підсумками річної роботи та вислугу років, а також виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, у т. ч. і за час вимушеного прогулу.

Якщо ж працівник протягом 12 місяців перебував у вимушеному прогулі, але за цей період заробітну плату йому виплатили, суму відпускних розраховуйте відповідно до пункту 7 Порядку № 100. Щоб розрахувати додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, поділіть сумарний заробіток за останні перед відпусткою 12 місяців (у нашій ситуації — заробітна плата, виплачена за рішенням суду) на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат помножте на число календарних днів відпустки.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
26402