Чи можна договір про закупівлю, строк дії якого продовжений на 20%, закрити без оплати

825

Запитання

Замовник у кінці 2019 року продовжив строк дії договору про закупівлю електроенергії на 20%, щоб встигнути провести відкриті торги на початку року. На дату укладення договору про закупівлю електроенергії на 2020 рік фінансових зобов’язань за пролонгованим договором не брали. Чи можна просто закрити цей договір?

Відповідь

Якщо замовник фінансових зобов’язань не брав, немає зобов’язань виконувати договір у цій частині. Пояснимо чому.

Дію договору про закупівлю можна продовжити:

  • на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі на початку наступного року;
  • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році;
  • якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Нове у кваліфікації учасників у закупівлях

Зазвичай, щоб продовжити у такий спосіб чинний договір, замовники укладають дві додаткові угоди:

  • про продовження строку дії договору — укладають в останні дні бюджетного періоду, поки дія договору не завершилася;
  • про суму пролонгованого договору — укладають на початку наступного року після затвердження кошторисних призначень. У такій угоді конкретизують обсяг і суму в межах 20% загального обсягу та вартості договору, укладеного в попередньому році.

Тож якщо замовник уклав першу угоду і, скажімо, передбачив, що договір діє до 31.03.2020 замість 31.12.2019, він лише задекларував, що продовжує дію договору на початок 2020 року. Жодних бюджетних зобов’язань за цим договором у нього не виникло.

Якщо згодом замовник не укладатиме ще однієї додаткової угоди, щоб взяти на себе фінансові зобов’язання на конкретний обсяг і суму, він просто прозвітує в електронній системі закупівель, коли закінчиться строк дії цього договору.

Чи можна договір про закупівлю, строк дії якого продовжений на 20%, закрити без оплати Нагадаємо: звіт про виконання договору замовник оприлюднює протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Тож у цій ситуації замовнику потрібно дочекатися 31.03.2020 і за встановленим порядком закрити договір про закупівлю як виконаний з огляду на закінчення строку дії.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3749

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34854

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5731

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29236