Цивільно-правовий договір під час відпустки: чи можна укласти

2145

Запитання

Керівник установи надав працівнику щорічну відпустку. Чи можна укласти цивільно-правовий договір про надання послуг з відпускником?

Відповідь

Календар бухгалтера з оплати праці на ЛИПЕНЬ 2020

Так, можна. Пояснимо чому.

Цивільно-правові договори регулюються нормами цивільного права, і законодавство про працю на них не поширюється.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти й оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦК). Оплата виконаних робіт (послуг) проводиться, як правило, після того, як сторони оформлять акт приймання-здачі робіт, послуг.

Коли громадянин укладає цивільно-правовий договір, він не подає заяву про прийняття його на роботу, керівник установи не видає наказ про зарахування його на певну посаду і не вносить запис до трудової книжки.

На працівника, який виконує роботи за цивільно-правовим договором не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку установи, умови колективного договору, у тому числі соціальні пільги і гарантії, передбачені ним, тому така особа не має права на щорічну відпустку.

Отже, керівник установи може під час щорічної відпустки працівника укласти з ним цивільно-правовий договір.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949