Цивільно-правовий договір під час відпустки: чи можна укласти
Запитання
Керівник установи надав працівнику щорічну відпустку. Чи можна укласти цивільно-правовий договір про надання послуг з відпускником?
Відповідь
Календар бухгалтера з оплати праці на ЛИПЕНЬ 2020
Так, можна. Пояснимо чому.
Цивільно-правові договори регулюються нормами цивільного права, і законодавство про працю на них не поширюється.
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти й оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦК). Оплата виконаних робіт (послуг) проводиться, як правило, після того, як сторони оформлять акт приймання-здачі робіт, послуг.
Коли громадянин укладає цивільно-правовий договір, він не подає заяву про прийняття його на роботу, керівник установи не видає наказ про зарахування його на певну посаду і не вносить запис до трудової книжки.
На працівника, який виконує роботи за цивільно-правовим договором не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку установи, умови колективного договору, у тому числі соціальні пільги і гарантії, передбачені ним, тому така особа не має права на щорічну відпустку.
Отже, керівник установи може під час щорічної відпустки працівника укласти з ним цивільно-правовий договір.
Е-лікарняним бути! Уже із серпня запрацює спрощена модель, коли лікарі матимуть змогу вносити інформацію не до паперових бланків, а безпосередньо до електронного реєстру на сайті ПФУ. Яку інформацію із цього реєстру має брати бухгалтер — пояснимо на нашому вебінарі.