Чи можна надати вихователю гуртожитку відпустку за ненормований робочий день

579
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Вихователь гуртожитку відгуляла основну щорічну відпустку. Чи можна їй надати ще відпустку за ненормований робочий день і в якому обсязі?

Відповідь

Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють певним категоріям працівників за неможливості нормувати час трудового процесу. У разі потреби зазначена категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Таку роботу не вважають надурочною. Міру праці в цьому випадку визначають не лише тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків й обсягом виконаних робіт.

Категорії працівників із ненормованим робочим днем, які, відповідно, і мають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день, роботодавець визначає сам. Такі категорії треба прописати в колективному договорі. Крім того, обов’язки працівників із ненормованим робочим днем необхідно зафіксувати в посадових інструкціях та правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Чи можна надати вихователю гуртожитку відпустку за ненормований робочий день
ІРИНА ЖИТКОВА,керівник групи експертів Експертус Кадри
Наші експерти щороку влітку рахують норму робочого часу на наступний рік. На основі балансу робочого часу складають графіки змінності в установах, де працівники працюють із підсумованим обліком робочого часу.

Посаду вихователя гуртожитку включено до Орієнтовного переліку посад працівників із ненормованим робочим днем системи МОН, яким надають щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором та угодою. Тривалість такої відпустки — до семи календарних днів.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322450

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79988

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
47180