Чи можна надати вихователю гуртожитку відпустку за ненормований робочий день
Запитання
Вихователь гуртожитку відгуляла основну щорічну відпустку. Чи можна їй надати ще відпустку за ненормований робочий день і в якому обсязі?
Відповідь
Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють певним категоріям працівників за неможливості нормувати час трудового процесу. У разі потреби зазначена категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Таку роботу не вважають надурочною. Міру праці в цьому випадку визначають не лише тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків й обсягом виконаних робіт.
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Категорії працівників із ненормованим робочим днем, які, відповідно, і мають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день, роботодавець визначає сам. Такі категорії треба прописати в колективному договорі. Крім того, обов’язки працівників із ненормованим робочим днем необхідно зафіксувати в посадових інструкціях та правилах внутрішнього трудового розпорядку.
Посаду вихователя гуртожитку включено до Орієнтовного переліку посад працівників із ненормованим робочим днем системи МОН, яким надають щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором та угодою. Тривалість такої відпустки — до семи календарних днів.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.