Індексацію зарплати нарахували в наступному місяці: як відобразити в об’єднаній звітності

1710
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Роботодавець помилково не нарахував одному працівнику індексацію зарплати за вересень, а виявив це у жовтні. Тому, разом із нарахуванням зарплати за жовтень, роботодавець нарахував індексацію за вересень. Цю суму виплатять разом із зарплатою за жовтень. Як відобразити донараховану суму індексації зарплати в додатках Д1 та 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок)?

Відповідь

Індексація зарплати — це складова зарплати, фонд додаткової заробітної плати.

Коли опрацьовуєте первинні облікові документи щодо зарплати і витрачанню матеріальних ресурсів, записи в регістрах обліку витрат проводьте безпосередньо з первинних документів. Переносити інформацію з таких документів до облікових регістрів слід у міру її надходження до місця обробки, проте не пізніше терміну, що забезпечує своєчасну виплату заробітної плати, складання бухгалтерської та іншої звітності і розрахунків (п. 3.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88).

Відомості в додатку Д1 до Розрахунку щодо нарахованих сум ЄСВ формуйте на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводите нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується ЄСВ (п. 6 розд. ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, далі — Порядок № 4).

Якщо нараховуєте заробітну плату за попередній звітний (податковий) період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої зарплати включайте до заробітної плати місяця, в якому провели такі донарахування. На це вказує:

Отже, якщо індексацію зарплати за вересень нарахували в жовтні, її суму відображайте в облікових регістрах за жовтень. Базу нарахування ЄСВ для суми індексації за вересень окремо не визначайте. Суму індексації за вересень уключайте до суми зарплати за жовтень і на загальну суму нараховуйте ЄСВ. У додатку Д1 за жовтень до Розрахунку за IV квартал 2021 року суму індексації за вересень відображайте одним рядком у складі зарплати за жовтень.

Аналогічно відобразіть суму нарахованої в жовтні індексації зарплати за вересень і в Додатку 4ДФ за жовтень до Розрахунку за IV квартал 2021 року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347644