Чи можна встановити ненормований робочий день керівнику установи

1008
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чи можна встановити ненормований робочий день керівнику установи

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Керівник установи — особлива посада. Потреба виконувати функції поза межами робочого часу може виникати в будь-яку годину доби. Тому є сенс установити для такої посади ненормований робочий день. Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для певної категорії працівників, якщо не можна нормувати час їхнього трудового процесу п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 10.10.1997 № 7).

Норма робочого часу для п’ятиденки

Конкретний перелік професій і посад, для яких можна застосовувати ненормований робочий день, визначають у колективному договорі установи. На працівників із ненормованим робочим днем поширюється встановлений в установі режим робочого часу. Проте за потреби вони можуть виконувати роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Утім, таку роботу не вважають понаднормовою й окремо не оплачують. У табелі обліку робочого часу також не відображають.

Як компенсацію за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складності та самостійності в роботі, необхідність періодично виконувати службові завдання понад установлену тривалість робочого часу таким працівникам надають щорічну додаткову відпустку (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день — сім календарних днів.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12977