Кого звільнять від мобілізації: Президент підписав закон

Президент підписав закон, що розширив перелік осіб, які не підлягають мобілізації.

mobilizatsiia.png

✔ ЯК ПЕРЕДАТИ ДЕРЖМАЙНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ

16.08.2022 Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації» від 29.07.2022 № 2491-IX (даліЗакон № 2491).

Закон № 2491:

  • розширює перелік осіб, яких звільняють від призову на військову службу під час мобілізації;
  • вносить відповідні зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час:

  • забезпечення національної безпеки й оборони;
  • відсічі та стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях;
  • забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф проти України під час дії воєнного стану.

Близькими родичами вважають: чоловіка, дружину, сина, доньку, батька, матір, діда, бабу або рідного брата чи сестру (повнорідного чи неповнорідного).

Закон набере чинності з дня, що настає за днем його опублікування. Станом на 17.08.2022 документ офіційно не оприлюднили.

За інформацією ВРУ


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106643

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405869

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді