Яким буде працевлаштуванням осіб з інвалідністю та їх облік — проєкт закону

Повторний огляд МСЕК скасують на час воєнного стану

працевлаштуванням осіб з інвалідністю

Пошук по Класифікатору професій

Звітність про працівників - осіб з інвалідністю спростять, але посилять контроль за дотриманням квоти на працевлаштування інвалідів. Держоргани зможуть легше розраховувати адміністративно-господарські санкції за недотримання квоти.

Такі положення містить проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» № 7433 (далі — законопроєкт № 7433).

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді прийняти закон в другому читанні та в цілому.

Ключові зміни

  1. На період воєнного стану пенсії особам з інвалідністю виплачуватимуть без повторного огляду МСЕК.
  2. Скасують паперову звітність, яку подають роботодавці до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та яка дублює електронну. Це стане можливим завдяки обміну інформацією про їх зайнятість і працевлаштування між Фондом та Держреєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  3. Завдяки спрощеному обміну даними держоргани зможуть легше розраховувати квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю та накладати санкції за її порушення.

Нагадаємо, зараз діє єдина квота на працевлаштування осіб з інвалідністю для всіх підприємств, установ, організацій:

  • 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
  • одне робоче місце — якщо працюють від 8 до 25 штатних працівників (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).

Експерт «Бюджетника» радить подавати звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форма 10-ПОІ), якщо в штаті підприємства більше восьми найманих працівників. Норматив рахується тільки по штатним працівникам, які мають інвалідність. Навіть якщо вони пенсійного віку чи на неповному робочому дні/тижні.

За матеріалами Верховної Ради

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
92003

Цивільно-правовий договір 2025: зразок, помилки, оподаткування

Укладіть цивільно-правовий договір правильно за зразком. Які формулювання обрати, як нараховувати податки, що з лікарняними, чим договір ЦПХ відрізняється від трудового договору — розповідає експерт у статті.
378399

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
33610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді