Якщо зарплата за місяць менше мінімальної через відпустку – ЄСВ нараховуємо по-новому

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін наказом від 08.02.2023 № 71 оновив Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ЄСВ нараховуємо по-новому

Калькулятор днів щорічної відпустки

Нагадаємо правило: якщо працівник перебував у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацював усі робочі дні звітного місяця ЄСВ за ставкою 22% нараховуємо на розмір мінімальної зарплати, якщо нарахована зарплата за розміром менша ніж мінімальна зарплата. 

Це правило не застосовували до зарплати зовнішнього сумісника, працівника з інвалідністю та до зарплати, нарахованої у місяці перебування працівника у відпустці без збереження зарплати, наданої за пунктом 18 частини 1 статті 25 Закону про відпустки. Ці виключення передбачають абзаци 3-8 підпункту 6 пункту 2 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449).

З дня набрання чинності наказом Мінфіну від 08.02.2023 № 71, яким внесли зміни до Інструкції № 449, це правило бухгалтер застосовуватиме до зарплати, що менша ніж розмір мінімальної зарплати у зв’язку з перебуванням працівника у відпустці без збереження зарплати.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Якщо зарплата за місяць менше мінімальної зарплати через відпустку — ЄСВ нараховуємо по-новому

 

Мінфін наказом від 08.02.2023 № 71 оновив Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Нагадаємо правило: якщо працівник перебував у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацював усі робочі дні звітного місяця ЄСВ https://oblikbudget.com.ua/article/15715-esv-2023 за ставкою 22% нараховуємо на розмір мінімальної зарплати, якщо нарахована зарплата за розміром менша ніж мінімальна зарплата.

 

Це правило не застосовували до зарплати зовнішнього сумісника, працівника з інвалідністю та до зарплати, нарахованої у місяці перебування працівника у відпустці без збереження зарплати, наданої за пунктом 18 частини 1 статті 25 Закону про відпустки. Ці виключення передбачають абзаци 3-8 підпункту 6 пункту 2 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15#Text

 

З дня набрання чинності наказом Мінфіну від 08.02.2023 № 71, яким внесли зміни до Інструкції № 449, це правило бухгалтер застосовуватиме до зарплати, що менша ніж розмір мінімальної зарплати у зв’язку з перебуванням працівника у відпустці без збереження зарплати.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10211

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19968

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113806

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
435362

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді