Парламентський комітет готує до другого читання законопроєкт №8401, яким зокрема планується скасування мораторію на перевірки на час дії воєнного стану.
Як зазначає голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, «найскладніше і найболючіше питання – відновлення перевірок». Мораторій на перевірки залишиться лише для прифронтових територій.
За його словами вдалося знайти критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок:
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
- заробітна плата нарахована/виплачена податковим агентом менша середньої по регіону у відповідній галузі;
- загальна сума витрат підприємницької діяльності 75% або більше загальнорічного оподатковуваного доходу, за умови, що сума задекларованого доходу становить 10 і більше млн гривень.
Такі критерії обраховуються за підсумками 2021 року.
Щодо питання застосування РРО – планується спрощення форми чеку та зменшення штрафів. А за інформацією народного депутата Ярослава Железняка, передбачено чітку норму щодо неможливості штрафувати за РРО «заднім числом», з 01.01.2022 до 01.08.2023 р. Також передбачено подальше звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними податками), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку територій з наказу Мінреінтеграції.
ПОДАРУНКИ ВІД РЕДАКЦІЇ
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Те, як установа використовує бюджетні кошти в процесі господарської діяльності, перевіряє Держаудитслужба. Аби ревізія не налякала бухгалтера, надамо практичні поради
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно. У статті з'ясуємо порядок перевірки Держпраці та до кого можуть прийти з перевіркою у 2025 році.
Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2025 році, адже ще є час на виправлення