Наявність COVID-сертифікату є не обов’язковою – МОЗ

Теми:
В Україні через завершення карантинних обмежень використання та наявність COVID-сертифікату є не обов’язковими.

Відтепер використання та наявність COVID-сертифікату є не обов’язковими

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

З 1 липня на території України більше не діють карантинні обмеження COVID-19.

Що з вакцинацією проти COVID-19?

Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. При цьому варто зазначити, що вона є рекомендованою, проте не обовʼязковою. Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen)).

Додатково для імуноскомпрометованих пацієнтів (наприклад, онкохворих) в певних медичних випадках для посилення імунної відповіді організму може бути введена додаткова доза для посилення імунної відповіді організму.

Власне, для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз. Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.

Що з COVID-сертифікатами?

В Україні, через завершення карантинних обмежень, використання та наявність сертифіката є не обов’язковими – більше не потрібно надавати документ для відвідувань публічних місць. Однак, плануючи закордонну поїздку, необхідно заздалегідь дізнатися правила в’їзду в країну щодо карантинних обмежень – кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб.

Чи потрібен у разі планової госпіталізації негативний результат тестування на COVID-19? 

Оскільки COVID-19 все ще залишається особливо небезпечною інфекцією, наразі у випадку планової госпіталізації необхідно проводити тестування на COVID-19.

Нагадаємо, що зміниться у Податковому кодексі через скасування карантину.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3478

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13838

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14874

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді