На місцеві проєкти відновлення регіони і громади отримають 22 млрд. грн

Розпочинається реалізація перших проектів відновлення на регіональному і місцевому рівні.
проєкти відновлення

За всіма каналами (Фонд ліквідації і кредитні програми ЄІБ) акумульовано 22 млрд.грн. на проекти швидкого відновлення на місцевому рівні. За інформацією Міністерства розвитку громад, територій і інфраструктури (Мінвідновлення):

  • 6,6 млрд. грн. надано громадам і областям на реалізацію 157 проектів відновлення у рамках I-го траншу з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. З них 44% – це проекти капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, решта – обʼєкти соціальної та критичної інфраструктури, школи, садочки, проекти відновлення водопостачання та водовідведення;
  • 3,6 млрд. грн. буде виділено з Фонду ліквідації Агентству з відновлення на реалізацію 44 проектів відновлення житлових будинків, критичної інфраструктури та соціальних об’єктів. Проекти будуть реалізовуватись у громадах, в  «яких недостатньо спроможності та ресурсів для реалізації проєктів критичного відновлення»;
  • 4,5 млрд.грн. залишків кредитних коштів ЄІБ будуть передані як субвенція з держбюджету обласним бюджетам для проектування, будівництва та відновлення об’єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, ЖКГ, а також інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення. Відповідні проекти до 19 липня мають подати обласні військові адміністрації і погоджені Мінвідновлення. 3 млрд. грн. будуть надані на фінансування 71 місцевого проекту відновлення в рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України, що фінансуватиметься ЄІБ у 2023-2024 роках. Зазначається, що «ці проекти вже пройшли конкурсний відбір, громади отримають фінансування найближчими тижнями»;
  • 5,3 млрд.грн. буде виділено через субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в рамках Програми з відновлення України на фінансування 109 проектів громад, які пройшли конкурсний відбір за процедурою, погодженою з ЄІБ. Розподіл субвенції вже затверджено Урядом.

Вся інформація про проекти відновлення (подання заявок на отримання фінансування, моніторинг та аудит щодо виконання затверджених проектів) відбуватиметься у державній електронній системі управління відбудовою DREAM.

Відбір проектів, в т.ч. оцінка їх відповідності критеріям відбору, відбувається прозоро на конкурсній основі із залученням експертних команд ПРООН і фахівців Агентства відновлення і розвитку інфраструктури, а також за підтримки ЄІБ.

За інформацією голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, опрацьовуються пропозиції конкурсного відбору щодо розподілу додаткових 4,1 млрд грн. З врахуванням 150 млрд.грн. залишків коштів місцевих бюджетів (останні звісно розподіляються нерівномірно між громадами) місцева влада за підтримки держави і партнерів матиме достатній ресурс і час для реалізації проектів швидкого відновлення у сферах житлового будівництва, ЖКГ, соціальної інфраструктури тощо.

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25860

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
52

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10487

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
66252

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді