Десяту частину бюджету пропонують ОМС спрямувати на оборону держави

Теми:
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У законопроєкті мова йде про видатки на заходи, спрямовані на підвищення обороноздатності держави.

частину бюджету спрямують на оборону держави

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9531 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо обов’язкового включення до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, видатків, спрямованих на підвищення обороноздатності держави».

Ним визначено, що до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, належать видатки на заходи, спрямовані на підвищення обороноздатності держави:

  • закупівлю товарів, робіт і послуг в інтересах військових частин ЗСУ, розташованих на території відповідних сільських, селищних, міських територіальних громад, згідно пропозицій військових частин, погоджених Міноборони;
  • реалізацію місцевих програм підвищення обороноздатності держави та сприяння матеріальнотехнічному забезпеченню ЗСУ.

Зазначені видатки з 01.01.2024 та на період дії воєнного стану в Україні повинні складати не менше 10% від загального обсягу щорічних видатків з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1557

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1435

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38697

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5033

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
28959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді