Звіт № 2-інвестиції - тримайте новий бланк для 2022 року
Бланк звіту 2-інвестиції
Чинні бланки статистичної звітності шукайте у Загальному табелі (переліку) форм державних статистичних спостережень на 2020 рік, який розміщений на сайті Держстату. Статистичний звіт про капітальні інвестиції ми додаємо нижче.
Так, бланк звіту 2-інвестиції квартальна «Звіт про капітальні інвестиції за __ квартал 20__ року» затверджений наказом Держстату від 21.07.2017 № 195. Цей звіт можна подавати в електронному вигляді, підписавши ЕЦП. У програмному забезпеченні з подачі звітності цей бланк можна знайти за кодом шаблону форми — «S1000213» (для звіту за І квартал 2020 року).
Бланк звіту 2 інвестиції річна «Звіт про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів» також затверджений наказом Держстату від 21.07.2017 № 195. Знайти у програмному забезпеченні з подачі звітності його можна за кодом шаблону форми — «S1002008».
Коли звітувати
Квартальну форму подавайте 4 рази на рік, не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Річна форма подається не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним.
Як заповнити звіт 2-інвестиції
Квартальну форму звіту за розділами І-ІІ складаємо за даними бухгалтерського обліку за кожен квартал окремо (не наростаючим підсумком).
Річний Звіт 2-інвестиції заповнюємо за розділами:
- І-ІІ — на основі квартальних звітів шляхом підсумку їх показників за кварталами року;
- ІІІ-V — на основі даних бухгалтерського обліку за рік.
Розглянемо окремо, як заповнювати вступну, основну і кінцеву частину звіту.
Вступна частина
Порядок заповнення вступної частини звіту однаковий для квартальної і річної форми. Звіт 2-інвестиції розпочинаємо заповнювати із зазначення:
- періоду, за який звітуємо;
- назви установи (органу), яка звітує;
- юридичної адреси;
- фактичної адреси.
Основна частина
Основна частина звіту передбачає заповнення розділів (табличних блоків):
- 1-2 — для квартальної форми;
- 1-5 — для річної форми.
Інструкція, за якою слід було б складати звіт 2-інвестиції, відсутня. Держстат затверджує роз’яснення, як заповнювати ту чи іншу форму. Так, усі показники основної частини заповнюємо у тисячах гривень з округленням до цілого числа (без копійок).
Розділ 1 «Розподіл капітальних інвестицій за видами активів…» заповнюємо за даними субрахунків бухгалтерського обліку до рахунків:
- 13 «Капітальні інвестиції»;
- 10 «Основні засоби»;
- 11 «Інші необоротні матеріальні активи»;
- 12 «Нематеріальні активи».
У розділі 1 слід наводити відомості про капітальні інвестиції за видами матеріальних активів та окремо — за видами нематеріальних активів. Суми за кожним із активів і загальну суму освоєних у звітному періоді капітальних інвестицій також потрібно зазначити за витратами на:
- придбання та створення нових активів (виділивши створені господарським способом);
- придбання активів, які були у використанні;
- капітальний ремонт;
- поліпшення, вдосконалення, реконструкцію, модернізацію.
Заповнення квартального й річного звіту 2-інвестиції у розділі 1 продовжуємо з наведення відомостей про вартість активів, придбаних за договором фінансового лізингу.
До обсягу капітальних інвестицій, освоєних у звітному періоді, у розділі 1 звіту не включаємо:
- витрати на придбання активів з метою їх подальшого перепродажу;
- вартість активів, отриманих безоплатно;
- авансові платежі для фінансування будівництва та придбання обладнання.
Також до цього обсягу не включаємо суми витрат на:
- технічне обслуговування і поточні ремонти;
- придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), але яке міститься на складі й у звітному періоді не передане в монтаж;
- витрати на придбання обладнання й устаткування (яке не потребує монтажу), але яке ще у звітному періоді не введено в експлуатацію.
Суми у розділі 1, що містить звіт 2-інвестиції, наводимо без ПДВ. На цьому наполягає Держстат (п. 5 розд. ІІ роз’яснення).
У розділі 2 «Розподіл капітальних інвестицій за джерелами фінансування…» наводимо суми освоєних капітальних інвестицій, за джерелами фінансування:
- держбюджет;
- місцевий бюджет;
- власні кошти;
- кошти інвестиційних компаній, фондів;
- кошти іноземних інвесторів;
- інші джерела фінансування.
Квартальний Звіт 2-інвестиції за розділом 2 буде правильним, якщо сума рядків 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280 дорівнюватиме сумі капітальних інвестицій, що зазначена у рядку 100 стовпчика 1 розділу 1 цього звіту. Суми капітальних інвестицій за джерелами фінансування також наводимо без ПДВ (п. 5 розд. ІІ роз’яснення).
Розділ 2 для квартального звіту — останній розділ основної частини. Основна частина річного звіту містить ще три розділи (3-5).
Розділ 3 «Вибуття й амортизація за окремими видами активів у звітному році» заповнюємо за даними субрахунків бухгалтерського обліку до рахунків:
- 10 «Основні засоби»;
- 11 «Інші необоротні матеріальні активи»;
- 12 «Нематеріальні активи»;
- 14 «Знос (амортизація) необоротних активів».
Звіт 2-інвестиції передбачає наведення відомостей за активами про вартість:
- проданих активів;
- активів, переданих у фінансовий лізинг;
- активів, переданих безоплатно;
- ліквідованих активів
Також у розділі 3 звіту наводимо відомості про суми амортизації за кожним видом активу (матеріального і нематеріального). Вартість активів у розділі 3 наводимо без ПДВ (п. 5 розд. ІІ роз’яснення).
У розділі 4 «Витрати на будівельні та монтажні роботи за окремими видами будівель і споруд у звітному році» наводимо відомості про суми витрат на будівельно монтажні роботи, які проводились на будівлях (житлових, нежитлових), інженерних спорудах. Суму витрат зазначаємо без ПДВ (п. 5 розд. ІІ роз’яснення).
У розділі 5 «Податок на додану вартість за видами активів у звітному році», що містить звіт 2-інвестиції, зазначаємо суму ПДВ, який сплачено у зв’язку із витратами на капітальні інвестиції, та суму податкового кредиту з ПДВ.
Кінцева частина
Кінцева частина звіту містить відомості про відповідальних осіб, які відповідають за достовірність наведених у звіті відомостей.
Підписують звіт 2-інвестиції керівник і головний бухгалтер чи інша особа, відповідальна за його складання. Після цього зазначаємо номер телефону, факсу та електронну пошту.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух: Бюджет"