Додаткові умови працевлаштування: Закон № 2352

19.07.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352 (далі — Закон № 2352).

Додаткові умови працевлаштування: Закон № 2352

⚡ Податковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ за ІІ квартал 2022 ⚡

Ним доповнили статтю 23 Кодексу законів про працю України (КЗпП) частиною третьою, відповідно до якої роботодавець зобов’язаний:

  • інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору;
  • забезпечити рівні можливості таких працівників для його укладення.

Статтю 29 КЗпП виклали в новій редакції — до початку роботи роботодавець зобов’язаний поінформувати працівника про:

  1. місце роботи, трудову функцію, дату початку виконання роботи;
  2. визначене робоче місце;
  3. права й обов’язки, умови праці;
  4. наявність на робочому місці шкідливих виробничих чинників, а також про право на пільги та компенсації за роботу в таких умовах — під підпис;
  5. правила внутрішнього трудового розпорядку;
  6. проходження інструктажу з охорони праці та протипожежної охорони;
  7. організацію професійного навчання працівників за наявності;
  8. тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці;
  9. процедуру та строки попередження про припинення трудового договору.

За укладення трудового договору про дистанційну роботу роботодавець:

  • забезпечує виконання пунктів 1, 3, 5 і 7—9 частини 1 статті 29 КЗпП;
  • надає працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби за потреби.

Роботодавець може ознайомити працівників із наказами й іншими документами щодо їх прав та обов’язків у електронній формі з накладенням удосконаленого е-підпису або кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, виклали в новій редакції частину 4 статті 119 КЗпП — за мобілізованими працівниками до завершення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігають місце роботи та посаду. Тобто роботодавця звільнили від обов’язку зберігати середній заробіток працівникам, призваним на військову службу.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14191

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9852

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12983

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді