Помилково або надміру сплатили податки до бюджету: чи можна повернути через Електронний кабінет

Із 01.08.2019 платники податків, аби повернути кошти, які помилково та/або надміру сплатили до державного бюджету, зможуть подати заяву в електронному вигляді через ІТС «Електронний кабінет».

Це передбачає Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2019 № 60 (далі — Порядок № 60).

Зокрема, Порядок № 60 запровадив єдину автоматизовану систему, за допомогою якої створюють, підписують, погоджують, а також передають, одержують, обробляють електронні документи. Для цього платники використовують електронний підпис та інформаційно-телекомунікаційні технології і системи. Завдяки Порядку № 60 платники податків зможуть відмовитись від паперових документів.

Застосовуйте Порядок № 60, аби повертати платежі, що належать:

  • державному бюджету — з 01.08.2019;
  • місцевим бюджетам, та платежі, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, — з 01.11.2019.

Отже, з 01.08.2019, якщо помилково та/або надміру сплатили суми грошових зобов’язань по платежах, які належать державному бюджету, подавайте заяву на їх повернення в електронному вигляді у довільній формі через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету.

Увійти в Електронний кабінет зможете через офіційний веб-портал ДФС або за адресою http://cabinet.sfs.gov.ua.

За інформацією ГУ ДФС у Київській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
219

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215065

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773