Ошибочно или излишне уплатили налоги в бюджет: можно ли вернуть через Электронный кабинет

RU UA

С 01.08.2019 налогоплательщики, чтобы вернуть средства, которые ошибочно и/или излишне уплатили в государственный бюджет, смогут подать заявление в электронном виде через ИТС «Электронный кабинет».

Это предусматривает Порядок информационного взаимодействия Государственной фискальной службы Украины, ее территориальных органов, Государственной казначейской службы Украины, ее территориальных органов, местных финансовых органов в процессе возвращения налогоплательщикам ошибочно и/или излишне уплаченных сумм денежных обязательств и пени, утвержденный приказом Минфина от 11.02 .2019 № 60 (далее — Порядок № 60).

В частности, Порядок № 60 ввел единую автоматизированную систему, с помощью которой создаются, подписывают, согласовывают, а также передают, получают, обрабатывают электронные документы. Для этого плательщики используют электронную подпись и информационно-телекоммуникационные технологии и системы. Благодаря Порядку № 60 налогоплательщики смогут отказаться от бумажных документов.

Применяйте Порядок № 60, чтобы возвращать платежи, которые относятся к:

  • государственному бюджету — с 01.08.2019;
  • местным бюджетам, и платежей, которые подлежат распределению между государственным и местными бюджетами, — с 01.11.2019.

Итак, с 01.08.2019, если ошибочно и/или излишне уплатили суммы денежных обязательств по платежам, принадлежащих государственному бюджету, подавайте заявление на их возвращение в электронном виде в произвольной форме через меню «Переписка с ГФС» частного раздела Электронного кабинета.

Войти в Электронный кабинет сможете через официальный веб-портал ГФС или по адресу http://cabinet.sfs.gov.ua.

По информации ГУ ГФС в Киевской области

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37197

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
15445

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
7466

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112994

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді