Податкові зобов’язання із земельного податку обчислюємо відповідно до витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки із застосуванням до неї кумулятивної величини коефіцієнта індексації. Річна сума земельного податку — це добуток площі, нормативної грошової оцінки земельної ділянки і ставки земельного податку.
Плата, яку справляємо з орендаря будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), має складатись з:
- плати за користування будівлею, спорудою (її частиною);
- плати за користування земельною ділянкою (ст. 797 Цивільного кодексу України).
При визначенні площі об’єкта оподаткування земельного податку за договорами оренди нерухомого майна слід враховувати вимоги частини першої статті 796 ЦК — визначайте розмір земельної ділянки, яку передаєте орендарю, у договорах оренди нерухомого майна. Це дасть змогу правильно визначити річну суму податкового зобов’язання із земельного податку.
Якщо орендарем частини будівель, споруд є фізична особа — підприємець (спрощенець), платники земельного податку, які користуються пільгами з його сплати, сплачують земельний податок на загальних підставах. Тобто і за земельні ділянки під наданими в оренду окремої будівлі, споруди або їх частини, з урахуванням прибудинкової території.
ІПК ДФС від 30.07.2019 № 3565/6/99-99-12-02-03-15/ІПК