Звільнення за угодою сторін: хто ініціює та як оформити

Однією з підстав звільнення є угода сторін, коли сторони трудових відносин, а саме роботодавець і працівник, дійшли згоди щодо звільнення.

Ініціювати звільнення може:

  • працівник — шляхом подання роботодавцеві відповідної заяви;
  • роботодавець — через направлення працівникові повідомлення про запропоноване звільнення за угодою сторін.

Законодавство не передбачає обов’язкового оформлення цих документів у письмовій формі, а тому ініціатива щодо звільнення може бути висловлена працівником або роботодавцем іншій стороні усно. Оформлення письмової заяви працівника або повідомлення роботодавця не є обов’язковим.

Головною умовою звільнення з роботи за угодою сторін є домовленість між працівником і роботодавцем, яка зафіксована відповідними документами.

У наказі про звільнення за згодою сторін зазначають:

  • підставу звільнення за угодою сторін з посиланням на пункт 1 частини 1 статті 36 КЗпП;
  • дату звільнення, про яку домовлялися сторони.

Працівник фіксує свою згоду шляхом поставлення свого підпису під час ознайомлення з наказом. Однак найбільш ефективним є фіксування спільної згоди сторін у окремій письмовій угоді про припинення трудового договору.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Звільнення за угодою сторін: хто ініціює та як оформити
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Працівник звільнився з роботи за переведенням в іншу установу і не використав відпустку. Як перерахувати компенсацію за невикористану ним відпустку на рахунок іншої установи та відобразити цю операцію в бухгалтерському обліку?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
99038

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
197255

Звільнення працівників у воєнний час — зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
33414

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
6831