Тимчасово відсутній керівник або головний бухгалтер: як підписати електронну податкову звітність

UA RU

Установи подають електронну звітність засобами електронного зв’язку згідно з Податковим кодексом України (ПК) та Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок № 557), на підставі договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів.

Тимчасово відсутній керівник або головний бухгалтер: як підписати електронну податкову звітність

Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника податків. Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача (підписувачів), електронної печатки, як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі КЕП платника податку (пп. 48.5.1 ПК).

Податківці, роз’яснили, що для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, установа повідомляє про таких осіб контролюючий орган шляхом направлення в електронному вигляді Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (форма наведена у додатку 2 до Порядку № 557).

До цього повідомлення вноситься інформація про підписувача, якому надається право підпису електронних документів. На сформоване повідомлення першими накладаються КЕП усіх осіб, включених до нього у порядку черговості їх внесення до повідомлення, після них — КЕП підписувача заяви про приєднання до договору (тобто КЕП керівника) і останньою — електронна печатка установи.

За інформацією Головного управління ДПС у Тернопільській області

image87

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121154

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117712

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6191

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33976

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді