Тимчасово відсутній керівник або головний бухгалтер: як підписати електронну податкову звітність

UA RU

Установи подають електронну звітність засобами електронного зв’язку згідно з Податковим кодексом України (ПК) та Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок № 557), на підставі договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів.

Тимчасово відсутній керівник або головний бухгалтер: як підписати електронну податкову звітність

Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника податків. Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача (підписувачів), електронної печатки, як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі КЕП платника податку (пп. 48.5.1 ПК).

Податківці, роз’яснили, що для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, установа повідомляє про таких осіб контролюючий орган шляхом направлення в електронному вигляді Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (форма наведена у додатку 2 до Порядку № 557).

До цього повідомлення вноситься інформація про підписувача, якому надається право підпису електронних документів. На сформоване повідомлення першими накладаються КЕП усіх осіб, включених до нього у порядку черговості їх внесення до повідомлення, після них — КЕП підписувача заяви про приєднання до договору (тобто КЕП керівника) і останньою — електронна печатка установи.

За інформацією Головного управління ДПС у Тернопільській області

image99

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: алгоритм та зразок заповнення

У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
52482

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
158339

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37353

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді