У закупівельному процесі недотримання етичної поведінки суб’єктами сфери публічних закупівель негативно відображається на кінцевих результатах закупівель, негативно впливає на ступінь довіри, прозорості та справедливості при проведенні процедур закупівель.
Щоб усунути цей негативний наслідок, Мінекономіки розробило Настанови щодо етичної поведінки учасників/потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях (далі — Настанови), які мають рекомендаційний та інформаційний характер.
Настанови визначають:
- фактори, що впливають на мінімізацію конфліктності між суб’єктами сфери публічних закупівель;
- рекомендації щодо ефективної поведінки під час підготовки та участі в публічних закупівлях, під час укладання та виконання договорів публічних закупівель.
Мінекономіки пропонує учасникам використовувати розроблені Настанови.
Із листа Мінекономіки «Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель» від 15.11.2019 № 3301-04/47784-06
Настанови щодо етичної поведінки учасників/потенційних учасників під час участі в публічних закупівлях
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.