Hello, IBAN! Як жити за новим стандартом
Податківці роз’яснили як заповнювати реквізити отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ).
Так, зазначаємо у реквізиті:
- «Отримувач» — назву платника ПДВ;
- «Код» — податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;
- «Банк отримувача» — «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
- «№ рахунка» — номер рахунка у СЕА ПДВ за стандартом IBAN;
- «Призначення платежу» — роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».
Відповідна консультація розміщена у Базі знань Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС (категорія 101.17).
ЗІР, категорія 101.17
► Ревізії фінансової діяльності установи ► Облік активів та зобов’язань за нацстандартами ► Інвентаризація майна, активів і зобов'язань ► Звітність
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
Розглянемо, хто, за яких умов і в які терміни реєструє податкові накладні та розрахунки коригування до них у 2024 році.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.