Бланк розрахунку коригування податкової накладной СКАЧАТИ
Суб’єкт господарювання, який є організатором культурно-видовищного заходу, визначає свої податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з вартості проданих квитків (незалежно від того, чи реалізація квитків здійснюється ним самостійно, чи з залученням агентів – розповсюджувачів квитків).
Якщо згідно з відповідним договором продаж квитків на захід здійснюється агентом – розповсюджувачем квитків, то ПЗ з ПДВ виникають на дату зарахування коштів, отриманих таким агентом від продажу квитків, на банківський рахунок організатора заходу, виходячи з повної вартості квитків (без вирахування з неї агентської винагороди, яка залишається у агента).
Податкова накладна за такими зобов’язаннями складається і реєструється в ЄРПН на неплатника ПДВ, оскільки послуга з організації культурно-видовищного заходу надається особам, які придбали квитки на відвідування такого заходу (глядачам), особою, яка є організатором такого культурно-видовищного заходу.
І, як роз’яснюють податківці у коментованій ІПК, якщо в подальшому відбувається повернення квитків глядачами, то на дату такого повернення організатором заходу складається розрахунок коригування до податкової накладної, складеної ним на дату отримання від агента коштів від продажу таких квитків.
При цьому, оскільки розрахунок коригування складається до податкової накладної, яка не підлягали наданню отримувачу (покупцю) – платнику податку, то такі РК підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) – самим організатором заходу.