До пандемії з дому працював лише кожен десятий працівник. Дані нещодавніх європейських досліджень показують, під час обмежувальних заходів майже 40% працівників в ЄС перейшли на роботу з дому. А отже питання регулювання праці таких робітників стає все більш актуальним.
СКАЧАТИ Зразок наказу про припинення дистанційної роботи для частини працівників після скасування карантину
Останнє опитування умов праці в ЄС свідчать, що люди, які регулярно працюють вдома:
- мають вдвічі більше шансів працювати 48 або більше годин на тиждень, ніж ті, хто працює у приміщенні роботодавця;
- у шість разів частіше працюють у вільний час;
- частіше за інші групи працівників повідомляють про неодноразове прокидання під час сну.
Як повідомляє Європейський парламент, ці негативні наслідки викликані моніторингом з боку керівництва, вимогою постійно бути на зв’язку та розмитою межею між роботою та приватним життям.
У 2002 році ЄКП уклав угоду з роботодавцями про регулювання дистанційної роботи, щоб допомогти працівникам у пошуку балансу між професійним та соціальним життям. Згодом Франція, Італія та Іспанія закріпили в своєму національному законодавстві право на відключення.
З огляду на це ЄКП нагадує роботодавцям, що:
- ті, хто працює з дому, мають такі ж умови зайнятості – повинна зберігатися звичайна тривалість робочого часу;
- роботодавці несуть відповідальність за надання працівникам необхідної підготовки та технічної підтримки;
- роботодавці повинні поважати право працівників на особисте життя - працівники повинні мати право на відключення;
- норми навантаження та виробітку повинні залишатися такими ж, що і для працівників, що працюють у приміщенні роботодавця;
- роботодавці несуть відповідальність за вжиття заходів для того, щоб працівники не стали ізольованими.
За матеріалами з сайту Федерації профспілок
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.