4 головних питання роботодавця, працівник якого захворів на COVID-19

У Держпраці надали відповіді на 4 найпопулярніших питання від роботодавців, в яких з’явилися захворілі на коронавірус працівники.

Як оплатити вчителю дистанційну роботу у червоній зоні

4 головних питання роботодавця, працівник якого захворів на COVID-19

1. Що робити, якщо співробітник повідомив про хворобу? Треба проінструктувати усіх працівників, що у випадку підтвердження у них захворювання на COVID-19, важливо повідомити про це компанію. Самому роботодавцю потрібно повідомити про це місцевий лабораторний центр, там розроблять докладний перелік дій.

2. Що робити з працівниками, які контактували з колегою, що захворів? Роботодавцю слід повідомити працівників, що були в контакті, про необхідність звернутися до лікаря та, за необхідності, самоізолюватися. За результатами звернення до лікаря працівник отримає відповідний лікарняний листок.

3. Чи необхідно буде проводити розслідування? Розслідування обов’язково потрібно проводити лише у випадку інфікування медичного працівника або іншого працівника, що надає допомогу інфікованим пацієнтам, працює в лабораторії з біологічним матеріалом, проводить дезінфекційні заходи тощо.

4. Що з оплатою лікарняних? До тих лікарняних, що видані для працівників з COVID-19, застосовуються загальні правила оплати: перші 5 днів — за рахунок роботодавця, наступні — за рахунок ФСС у розмірі залежно від страхового стажу працівника. Для тих лікарняних листків, що видані працівникам на період самоізоляції, виплачується лише 50% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді