4 головних питання роботодавця, працівник якого захворів на COVID-19

У Держпраці надали відповіді на 4 найпопулярніших питання від роботодавців, в яких з’явилися захворілі на коронавірус працівники.

Як оплатити вчителю дистанційну роботу у червоній зоні

4 головних питання роботодавця, працівник якого захворів на COVID-19

1. Що робити, якщо співробітник повідомив про хворобу? Треба проінструктувати усіх працівників, що у випадку підтвердження у них захворювання на COVID-19, важливо повідомити про це компанію. Самому роботодавцю потрібно повідомити про це місцевий лабораторний центр, там розроблять докладний перелік дій.

2. Що робити з працівниками, які контактували з колегою, що захворів? Роботодавцю слід повідомити працівників, що були в контакті, про необхідність звернутися до лікаря та, за необхідності, самоізолюватися. За результатами звернення до лікаря працівник отримає відповідний лікарняний листок.

3. Чи необхідно буде проводити розслідування? Розслідування обов’язково потрібно проводити лише у випадку інфікування медичного працівника або іншого працівника, що надає допомогу інфікованим пацієнтам, працює в лабораторії з біологічним матеріалом, проводить дезінфекційні заходи тощо.

4. Що з оплатою лікарняних? До тих лікарняних, що видані для працівників з COVID-19, застосовуються загальні правила оплати: перші 5 днів — за рахунок роботодавця, наступні — за рахунок ФСС у розмірі залежно від страхового стажу працівника. Для тих лікарняних листків, що видані працівникам на період самоізоляції, виплачується лише 50% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14373

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9954

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13065

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді