Гетманцев пропонує забрати з місцевих до державного бюджету ПДФО з грошового забезпечення військових

За перше півріччя 2023 року до місцевих бюджетів сплачено 50 млрд. грн. ПДФО з грошового забезпечення військових.
ПДФО з грошового забезпечення військових

Калькулятор індексації зарплати

Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висунув пропозицію передати всесь або частину (понад існуючі нормативи розподілу) ПДФО з грошового забезпечення військових до державного бюджету.

«Останнім часом актуалізувалась дискусія щодо певної оптимізації міжбюджетних відносин. З одного боку, маємо стійкий профіцит місцевих бюджетів (+61,5 млрд. грн. за 5 місяців), що обумовлюється, насамперед, «військовим  ПДФО». З іншого, на фоні такого перевиконання почастішали випадки, м’яко кажучи, незрозумілих бюджетних закупівель на місцевому рівні, які містять ознаки зловживань. Наразі відрахування ПДФО з грошового забезпечення військових формують загалом майже чверть доходів місцевих бюджетів, але за окремими місцевими бюджетами, де сконцентровані військові частини та військові навчальні центри, дана пропорція значно більша. Пропонується передати все або частину (понад існуючі нормативи розподілу) ПДФО з грошового забезпечення військових до державного бюджету. Або ж обмежити місцеві закупівлі некритичних товарів і послуг, зокрема встановивши певні мінімальні ліміти на витрати на безпеку і оборону», – написав Гетманцев в своєму телеграм-каналі.

Він навів статистику податкових надходжень у першій половині 2023 року: до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 218,3 млрд. грн.

Головним бюджето-формуючим джерелом доходів місцевих бюджетів залишається ПДФО (у частині що справляється до місцевих бюджетів). У першій половині року зібрано 145,4 млрд. грн. ПДФО, що складає 66,7% усіх доходів загального фонду місцевих бюджетів (без міжбюджетних трансфертів).

Суттєвий приріст ПДФО обумовлюється зростанням надходжень податку з грошового забезпечення військовослужбовців, якого у січні-червні 2023 року надійшло 50 млрд. грн. (8,3 млрд. грн. у середньому на місяць). Це на 84,2% (+24,9 млрд.грн.) більше проти аналогічного періоду минулого року і у приблизно у 8 разів більше ніж до повномасштабної війни.

Щодо інших основних джерел доходів, у першій половині року акумульовано:

  • єдиний податок – 27,1 млрд.грн. (+18% проти першого півріччя 2022 року);
  • плата за землю – 16,7 млрд.грн. (+32,1%);
  • частина акцизного податку – 10 млрд. грн. (+2,1 раза);
  • частина податку на прибуток – 7 млрд.грн. (+2,4%)
  • податок на нерухоме майно – 4,4 млрд.грн. (+55,6%).

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДФО 2024

Податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. Яка ставка ПДФО у 2024 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
8901

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
59058

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді